انتشار کتاب اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت

۱۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۹۸۷

دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کتابی را برای مستندسازی سوابق و دستاوردهای مهم اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت در سال ۱۴۰۱ منتشر کرد.

روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است. خوشبختانه در این مسیر دانشگاه‌ها به تدریج علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص، مباحث پژوهش و نوآوری را نیز توسعه داده‌اند. در حال حاضر نیز، با توجه به نیازها و مسائل کشور، ضروری است دانشگاه‌ها به صورت گسترده‌تر در پاسخ‌گویی به نیازهای کشور نقش ایفا کنند. مسلما این هدف مستلزم روش‌ها و الگوهای جدید بوده و باید بتوان این هدف را به درستی معرفی کرد و با روش‌های تشویقی مناسب به اجرا گذاشت.
دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم در این خصوص اظهارکرد: به منظور شناسایی، تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیات علمی، معیارهایی از جمله مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه‌ای، اجرای قراردادهای تقاضامحور، ارائه دستاوردهای کاربردی و مؤثر در رفع مشکلات کشور و همکاری با نهادها و صنایع کشور برای بهبود بهره‌وری و کارآیی مورد بررسی قرار گرفت و ۱۴۱ عضو هیات علمی از سوی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به عنوان اعضای هیات علمی برتر معرفی شدند.
وی افزود: در این راستا جهت مستندسازی سوابق و دستاوردهای مهم این اعضای هیات علمی کتابی با عنوان اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از سوی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۴۰۱ منتشر شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه رنگ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سوابق و دستاوردهای همکاری با جامعه و صنعت در سال ۱۴۰۱ عضو هیات علمی پژوهشگاه رنگ، دکتر بهرام رمضانزاده به عنوان عضو هیات علمی برتر منتشر گردیده است.
روابط عمومی پژوهشگاه رنگ، ضمن تبریک به ایشان و تمام خانواده پژوهشگاه رنگ، سربلندی و موفقیت روزافزون را برای تمام پژوهشگران و پژوهشیاران، آرزومند است. کتاب اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از فایل زیر قابل مشاهده است.
 دریافت فایل