ارتقاء جایگاه عضویت پژوهشگاه رنگ به سطح ممتاز در هشتمین ارزیابی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی بر اساس ارزیابی سال ۱۴۰۰

۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۴ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۵۹۷

وجود معیارها و ملاک‌های صحیح و دقیق برای ارزیابی نقاط ضعف، قوت و چالش‌ها، از موارد مهمی است که به ارتقای هر سازمان کمک می‌کند. از همین رو، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با رویکرد افزایش بهره‌وری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور، ارتقای کیفیت خدمات و کمک به توسعه پژوهش‌های کارآمد، به طور سالانه و بر مبنای معیارهای دقیق و پویا، مراکز و آزمایشگاه‌های عضو را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
بر اساس ارزیابی سالیانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مراکز آزمایشگاهی عضو از حیث معیارهای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از شناخت عملکرد آنان در شاخص‌های گوناگون، رتبه این مراکز در میان سایر آزمایشگاه‌ها اعلام می‌شود. در این ارزیابی، شاخص‌هایی مانند مشتری مداری، میزان بهره برداری آزمایشگاه از ظرفیتهای خود و ارایه خدمات، همکاری با سایر مراکز عضو شبکه و تلاش برای پیاده سازی سیاستهای کلان شبکه ارزیابی می گردند.
در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، ۵۵۱ آزمایشگاه با ارسال گزارش خدمات ارایه شده و فعالیت‌های خود در سال ۱۴۰۰، در این ارزیابی مشارکت کرده‌اند.
در این رتبه بندی پژوهشگاه رنگ با کسب شاخص های لازم ضمن کسب رتبه نوزدهم، موفق به ارتقاء جایگاه عضویت به سطح ممتاز شده است.