نشست سراسری روسای دانشگاه‌های کشور آغاز شد

۰۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۱۷۹

با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار آذربایجان شرقی، نشست روسای دانشگاه‌های کشور از روز دوشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۱، در دانشگاه تبریز آغاز شد. 
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه رنگ، وزیر علوم و روسای دانشگاه‌های کشور پس از حضور در محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه تبریز و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، در محل تالار اجتماعات دانشکده مهندسی برق دانشگاه تبریز حضور یافتند تا مسائل آموزش عالی کشور را در زمینه‌های مختلف بررسی کنند. این نشست به مدت سه روز ادامه دارد.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در اجلاس روسای دانشگاه ها خطاب به روسای دانشگاه ها گفتند: امانت دار شایسته ای باشید و فرزندان ملت و انقلاب را مومن تر، داناتر و با اخلاق تر تحویل جامعه و نظام دهید.
دکتر زلفی گل افزود: دانشگاه توسعه دهنده شبکه فضائل در جامعه است و روسای دانشگاه ها با داشتن برنامه راهبردی و مشخص کردن اهداف کوتاه مدت،  میان مدت و  بلند مدت می توانند به این اهداف برسند.
وی گفت: امید آفرینی، خودباوری و توسعه همه جانبه فعالیت ها و دیپلماسی علمی از جمله وظایف محوله در این دوره است که در برنامه ها باید دیده شود.
دکتر زلفی گل افزود دانشگاه بدون دانشجو مفهومی ندارد و رشد علمی، تربیتی، فرهنگی، سیاسی، قانونمداری و ... جوانان وظایف و تکلیف ماست.
لازم به ذکر است جناب آقای دکتر حسن تاجیک ریاست محترم پژوهشگاه رنگ از مدعوین نشست بودند.